Navigace: Cestování » Průvodce » Lyžování » Alpy

Lyžování v Alpách

- podívejte se na nabídku ubytovacích zařízení v Alpách (více o booking.com)
- aktuální nabídka lyžařských zájezdů

Alpy jako takové představují velehory, jež skýtají opravdu ty nejlepší podmínky pro lyžování, kterými mohou horská střediska jako taková vůbec disponovat. Jestliže chcete zaručený servis, vynikající sněhové podmínky, a také cenovou dostupnost, tak určitě stojí za to některé z alpských lyžařských center navštívit a užít si pravé lyžování v Alpách. Drtivá většina těchto světoznámých středisek se také honosí nádherným sjezdovkami, které jsou v případě nedostatku sněhu dosněžovány uměle.

Lyžování v Rakouských Alpách

Lyžování v Rakouských AlpáchRakouské Alpy jsou z hlediska dostupnosti pro občany České republiky doslova ideálním místem. Rakousko se postupem času stalo doslova rájem všech lyžařů po celém světě. Nadmořská výška rakouských alpských středisek se pohybuje v rozmezí od 544 do 3 440 metrů a může se pyšnit celkovým počtem 6 500 kilometrů sjezdových tratí. Střediska v Rakouských Alpách nabízejí spousty kvalitních služeb a také profesionálně upravené sjezdovky, jež jsou při nedostatku sněhu zasněžovány téměř po celé své délce. Lyžování je právě tím sportem, který je v Rakousku naprostou jedničkou a Rakušané jsou na něj a na výsledky, kterých v něm dosahují, patřičně hrdi. Když si ostatně vezmeme Alpy jako takové, tak ty představují v podstatě největší zdroj financí. Turismus je zde opravdu velmi rozvinutý a najdeme zde turisty z různých koutů světa. Zmíníme-li se o možnostech sportovního vyžití v zimě na území Rakouska, tak z aktivit uvedeme třeba klasické běžecké lyžování, sjezdové lyžování, sněžné skútry, fun carving, snowboarding či zorbing. Nejznámějšími rakouskými lyžařskými centry pro příjemné rodinné lyžování jsou například Nassfeld/Hermagor či Serfaus/Fiss/Ladis. Začátečníci si mohou zkusit své dovednosti ve Wilder Kaiser/Brixentalu a nebo v Bregenzerwaldu. Ti, kteří se již věnují lyžování nějaký ten pátek, jistě ocení terény v Kitzbühelu, St. Antonu či Lechu. Rakousko pochopitelně nabízí i lyžování na ledovcích, takže se sem dá vyjet počas celého roku.

Lyžování v Italských Alpách

Lyžování v Italských AlpáchDalší alpskou zemí je pochopitelně Itálie. Lyžování v Italských Alpách je velmi příjemnou záležitostí, jelikož právě alpské pohoří je v Itálii zaručeně nejrozmanitější. Lyžování v Itálii je charakteristické zejména tím, že se zde velmi často setkáte s opravdu modrou oblohou. Slunce tady svítí téměř 300 dní v roce. Italské Alpy nabízejí celkový počet 3 300 kilometrů sjezdovek, přičemž nadmořská výška jednotlivých lyžařských oblastí se pohybuje v rozmezí od 570 do 3 550 metrů. Italská část Alp nabízí hlavně terény, které jsou velmi vhodné pro lyžaře začátečníky a středně pokročilé. Najdete zde sice i sjezdovky, jež jsou označeny černou barvou, nicméně hrůzostrašně nevypadají. Mezi nejznámější střediska v Itálii patří např. Bormio, Val di Fiemme či Madonna di Campiglio. Mnozí lyžaři, kteří jezdí do Itálie pravidelně, říkají, že jsou zde nejlépe upravené sjezdovky, jaké lze vůbec v Alpách najít. Velmi zajímavá je zejména italská Sella Ronda. Jde o jakýsi okruh po zdejších vyhlášených sjezdovkách, pro který platí jeden skipas a který se dá absolvovat během několika dnů.

Lyžování ve Francouzských Alpách

Francouzské Alpy bývají velmi často podceňovány díky tomu, že jejich vzdálenost z České republiky je poměrně velká. Pravda je ale taková, že horské oblasti ve Francii jsou výjimečné svou krásou a také množstvím kvalitou sjezdových tratí. Celková délka všech tratí ve Francouzských Alpách činí 5 500 kilometrů. Nadmořská výška všech tratí ve Francouzských Alpách se pohybuje od 682 do 3 842 metrů. Francouzská část alpského pohoří se vyznačuje zejména kontinentálním podnebím charakteristickým poměrně chladnými zimami. Sjezdovky jsou velmi kvalitně upraveny a se sluníčkem se zde setkáte velmi často. Díky své poměrně vysoké nadmořské výšce je jistota sněhu ve všech střediscích zajištěna. Z hlavních středisek jmenujme třeba Val d´Isére, Chamonix či Meribel.

Švýcarské Alpy

Švýcarské Alpy se vyznačují zejména vysokou úrovní služeb, která mnohdy převyšuje ostatní země pyšnící se alpskými velikány. Stejně tak je ale Švýcarsko charakteristické poměrně vysokými cenami, které zaplatíte jak za ubytování, tak také za skipasy. Celková délka sjezdových tratí ve švýcarských Alpách činí 5 400 kilometrů. Sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce od 515 do 3 889 metrů. Ve Švýcarsku dosahují Alpy poměrně vysokých vrcholů, což zapříčiňuje i teploty, které zde panují počas celé lyžařské sezony, která trvá až do dubna. Z nejznámějších nejnavštěvovanějších středisek ve Švýcarsku jmenujme třeba St. Moritz, Davos či Samnaun.

Kam dál?

- podívejte se na aktuální zájezdy do Francie
- nabídky last minute zájezdů do Francie
- podívejte se na aktuální zájezdy do Itálie
- nabídky last minute zájezdů do Itálie
- podívejte se na aktuální zájezdy do Rakouska
- levná dovolená na poslední chvíli do Rakouska

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: RESIDENCE GRANCHIO
strava: Bez stravy
od: 6.7. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 13.7. 2013
hotel: REZIDENCE ALIDECO
strava: Bez stravy
od: 30.8. 2013
délka pobytu: 10 dní
do: 8.9. 2013