Navigace: Cestování » Průvodce » Lyžování » Ledovce

Lyžování na ledovci

- podívejte se na nabídku ubytovacích zařízení v Alpách (více o booking.com)
- aktuální nabídka lyžařských zájezdů

Lyžování na ledovci je výjimečné zejména tím, že se koná celoročně. Provoz vleků a lanovek nacházejících se na ledovci je nepřetržitý a pokud si chcete užít sněhu a zimních radovánek i době, kdy je všude jinde léto, tak klidně můžete. Ledovec jako takový se nachází v Itálii, Rakousku, Francii i Švýcarsku.

Ledovce v Itálii

Ledovce v ItáliiZačněme italskými středisky, které bychom hledali na ledovci, tak tím prvním je středisko Passo Tonale, které se nachází z části na ledovci Presena. Tento ledovec najdeme v Brestských Dolomitech a lyžařský areál Passo Tonale/Ponte di Legno v severozápadním cípu Val di Sole. Ledovec Presena je zárukou lyžování, které sahá do nadmořské výšky až 3 016 metrů. V zimní sezóně se dá dojet z ledovce až do městečka Ponte di Legno v nadmořské výšce 1 257 metrů. Jinak ale vyjedete na sedlo Paradiso do nadmořské výšky 2 585 metrů a poté pokračujete dvěma vleky na samotný ledovec. Z dalších italských středisek na ledovci jmenujme třeba Marmoladu. Právě ledovec Marmolada je jedním z nejnavštěvovanějších vůbec. Nalezneme jej uprostřed Dolomity Superski a je také centrem známe trasy Sella Ronda. Skutečnost je nicméně taková, že sněhové podmínky jsou každým rokem slabší, a tak se stává, že lyžování na ledovci je v letních měsících někdy nemožné. Dalšími italskými středisky, které leží na ledovci, jsou Breuil / Cervinia / Valtournenche, Passo Stelivo a Val Senales / Schnalstal.

Rakouské ledovce

Rakousko se může chlubit celkem osmi středisky ležícími na ledovci. Prvním střediskem je bezesporu ledovec Dachstein, který se nachází ve Vysokých Taurech. Dachstein vešel do povědomí veřejnosti jako ideální místo pro příznivce klasického lyžování, tedy běžkařů. Nachází se zde mnoho velmi dobře značených upravených tras, na kterých se milovníci tohoto sportu setkávají i v létě. Tratě leží v nadmořské výšce 2 500 metrů. Jinak zde nalezneme i čtyři celoročně provozované sjezdovky. Další středisko se nachází v Kitzbühelských Alpách u městečka Kaprun. To leží na úbočí ledovce Kitzsteinhorn. K ledovci se velmi pohodlně dostanete jak z Kaprunu, tak také z Zell am See. Areál také pyšní skvělými podmínkami pro snowboardisty a skvělým aprés-ski. Pokud se vydáte do Zillertálských Alp, ta na vás bude čekat ledovec Hintertux, který je považován za ledovcového krále. Jezdit se zde dá opravdu po celý rok, což mnohdy dokumentují závodní týmy, které se zde připravují na sezónu. Sjezdovky jsou zde skvěle upravované a dostatečně široké, takže se můžete bez problémů věnovat plnohodnotnému carvingu. Milovníci freeridu si zde jistě přijdou na své, jelikož tento areál nabízí po většinu roku doslova luxusní prašan. Najdete tady i nejvyšší half pipe na Evropském kontinentu. V letním období je v otevřeno celkem 10 vleků a brázdit můžete 18 kilometrů sjezdovek, přičemž ta nejdelší měří 2 kilometry. Zajímavé trasy nabízí také ledovec Kaunertal v Ötztalských Alpách. Kaunertal nepatří mezi nejznámější ledovce, nicméně mnohé překvapí jak dobrými cenami, tak také tím, že se nebudete muset prodírat spoustami lyžařů a snowboardistů. Doprava na samotný ledovec je zajištěna autobusy anebo se sem dá dostat i vlastními auty. Lyžovat se zde dá počas celého roku a sjezdovky svou délkou sklonem uspokojí i náročnější lyžaře.

Zmínit bychom se měli i o ledovci Mölltal. Ten se nachází ve Vysokých Taurech a jeho sjezdovky také skýtají veškerý komfort pro lyžaře i snowboardisty. Další střediska s celoročním provozem na zbývajících třech ledovcích jsou Stubai, Pitztal a Sölden.

Francouzské ledovce

Francouzské ledovceVe Francii se nachází také několik ledovcových středisek s celoročním provozem. Jedním z nejznámějších lyžařských center se stalo Tignes, které se nachází na ledovci Le Grande Motte. Brázdit zde můžete sjezdovky o celkové délce 20 kilometrů. Jinak zde byl zbudován velmi kvalitní snowpark jak pro lyžaře, tak také pro snowboardisty. Dalším střediskem je Les Trois Vallées nacházející se na ledovci Mont de Peclet. Sezóna zde začíná již 2. července a místní terény slibují i možnosti freeridu. Mezi další zajímavá střediska patří ještě L'Alpe d'Huez na ledovci Sarenne a Les Deux Alpes na ledovci Mont-de-Lans.

Švýcarské ledovce

Švýcarské Alpy skýtají také možnosti celoročního lyžování, a to v celkem osmi střediscích. Jedním z nejznámějších je bezesporu Crans Montana na ledovci Plaine Morte. Tato oblast se nachází ve Walliských Alpách a je proslulá zejména velmi zajímavými běžeckými terény. Přijdou si zde na své ale i milovníci carvingu. Z dalších známých středisek vybíráme například Zermatt, který se rozkládá na povrchu ledovce Klein Matterhorn. Jedná se o největší lyžařský areál na ledovci, který se vůbec na území Evropy nachází. Z dále bychom mohli jmenovat třeba Les Diablerets a nebo Saas Fee.

Kam dál?

- podívejte se na aktuální zájezdy do Francie
- nabídky last minute zájezdů do Francie
- podívejte se na aktuální zájezdy do Itálie
- nabídky last minute zájezdů do Itálie
- podívejte se na aktuální zájezdy do Rakouska
- levná dovolená na poslední chvíli do Rakouska

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Nord et Champagne
strava: Snídaně
od: 28.8. 2013
délka pobytu: 5 dní
do: 1.9. 2013
hotel: Hüttendorf Feuerkogel
strava: Bez stravy
od: 11.5. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 18.5. 2013