Navigace: Cestování » Průvodce » Lyžování » Rakousko

Lyžování v Rakousku

- vyberte si ubytování v Rakousku podle vašich představ (více o booking.com)
- aktuální nabídka lyžařských zájezdů do Rakouska

Rakousko je se svou částí Alpského pohoří rájem všech vyznavačů zimních sportů. Nadmořská výška alpských středisek, která se pohybuje v rozmezí od 544 do 3 440 metrů nad mořem, tuto skutečnost jen potvrzuje. Při lyžování Rakousku si můžete vybrat z neuvěřitelného množství sjezdových tratí, které zabírají plochu větší než 6 500 kilometrů.

Lyžování RakouskoNejvyšším vrcholem je Grossglockner se 3 798 metry nad mořem. Nejnižším místem se stalo Neusider See s pouhými 115 metry. Nejbližší středisko je Pyhrn Priel, které se nachází cca 350 kilometrů od Prahy. Z Brna se dostanete velmi rychle do Semmerigu, a to zhruba za 3 hodiny jízdy, přičemž urazíte vzdálenost 231 kilometrů. Nejzazším bodem je pravděpodobně Montafon vzdálený z Brna 753 kilometrů.

Sněhové podmínky v Rakousku

Alpy se vyznačují velice příznivými sněhovými podmínkami, proto nebudete ochuzeni o kvalitní lyžování v žádném ročním období. Počasí v jižní části Rakouska se podobá tomu v Italských Alpách, vyznačuje se spoustou slunečných dnů.

Proč zrovna Rakouské Alpy?

Lanovky RakouskoPrvním pro jsou bezesporu nádherné lyžařské terény a bezchybně upravené sjezdové tratě, které ocení všichni lyžaři a snowboardisté. Ostatně právě v Rakousku se jezdí několik závodu Světového poháru ve sjezdovém lyžování. A právě Rakousko je považováno za místo zrodu alpského lyžování jako takového. Více informací o historii lyžování v Rakousku si zajděte do největšího rakouského lyžařského muzea v Mürzzuschlagu.

Rakousko je zemí, jejíž velkou část příjmů tvoří právě turismus, a to zejména ten zimní. Každoročně jezdí do místních středisek davy sněhuchtivých turistů. Na sjezdovkách v Rakouských Alpách si můžete vyzkoušet kromě klasického sjezdového lyžování také plnohodnotný carving a nebo snow-bike, zorbing, snowboarding či funcarving a fun snowboarding. Rakousko jako takové nabízí také nekonečné možnosti jízdy volným terénem trasy pro lyžaře milující freeride. Snowboardisté si užijí v mnoha snowparcích, které byly zbudovány snad ve všech větších rakouských střediscích.

Právě Rakousko se proslavilo jako jedna z nejlepších zemí z hlediska poskytovaných služeb lyžařských a snowboardových škol. Děti zde najdou ideální podmínky v podobě různých dětských koutků vybavených pojízdnými koberci a nebo rozličnými pohádkovými postavami.

Lyžování na ledovci

Lyžování v RakouskuObrovským plusem Rakouska je bezesporu lyžování na ledovci. Nalezneme tu hned několik center, která leží na ledovci a lyžovat v nich můžete i v letních měsících, kdy ostatní lěží u moře. Letní lyžování je poměrně exotickou záležitostí a nabízí jej ledovec v Kitzsteinhornu v Hintertuxu, Rettenbachu, Dachsteinu a nebo Mölltalu či Stubai a další.

Ubytování a aprés ski

Ubytovací kapacity jsou opravdu dostatečné, takže byste se neměli bát, že se na vás nedostane. Ubytovat se můžete jak v různých turistických ubytovnách, tak hlavně v hotelích a pensionech. Úroveň hotelů je perfektní, už v tříhvězdičkovém hotelu se standardně nachází turecká parní lázeň a několik typů saun.

Aprés-ski nabízí hlavně tradiční rakouské nápoje typu svařáku anebo bylinného čaje. V nabídce restaurací určitě neopomeňte Spätzle či Tiroler Rösti. Na guláš s knedlíkem narazíte v každé restauraci na sjezdovce.

Kam dál?

- podívejte se na aktuální zájezdy do Rakouska
- levná dovolená na poslední chvíli do Rakouska

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Mondi Holiday Bellevue
strava: Polopenze
od: 30.11. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 7.12. 2013
hotel: HEILIGENBLUT
od: 14.7. 2013
strava:
do: 21.7. 2013
délka pobytu: 8 dní