Navigace: Cestování » Průvodce » Lyžování » Rakousko » Korutany » Heiligenblut

Heiligenblut am Grossglockner

- aktuální nabídky ubytování v Heiligenblutu (více o booking.com)

Dostatek sněhu po celou sezónu

HeiligenblutHeiligenblut je zimní centrum nacházející se ve Vysokých Taurech. Jako oficiální název této lyžařské oblasti se používá Heiligenblut am Grossglockner. Jde o skicentrum, které se vyznačuje zejména dostatkem sněhu po velmi dlouhou dobu. Ta trvá většinou celou sezonu a někdy i v jarních měsících. Sezona v Heiligenblutu začíná v polovině prosince a končí zhruba někdy v polovině dubna. Před sezonou a nebo po ní se setkáte s velmi příznivými cenami a dostatkem sněhu. Lyžuje se i ve výškách přes 2000 metrů nad mořem.

Sjezdovky

Celková délka sjezdových tratí činí 55 kilometrů. Největší pokrývají červené tratě určené středně pokročilým lyžařům, zabírají 40 kilometrů. Černé sjezdovky jsou zde na 6ti kilometrech. Pro ty z vás, kteří se věnují lyžování anebo jízdě na snowboardu pouze krátce a nemají ještě příliš mnoho zkušeností, je k dispozici v Heiligenblutu 9 kilometrů modrých sjezdovek. O přepravu se starají 3 kabinkové lanovky, 1 sedačková a 8 lyžařských vleků.

Děti rozhodně nechejte v místním Boboklubu, zdejší sjezdové tratě nejsou úplně ideálním místem, kde by měly získávat své první zkušenosti s lyžováním.

V Heiligenblutu vám budou k dispozici freeridy, které patří k opravdové špičce. Velkým lákadlem se stala sjezdovka v části Fallbühel.

Z dalších možných aktivit, které můžete na zdejších svazích provozovat je například sáňkování (dráha dlouhá 1,1 km), paragliding anebo lezení po zmrzlých vodopádech. Odpočinout si budete moci v aprés-ski barech, které lemují sjezdovky.

Kam dál?

- prohlédněte si zájezdy do Korutan
- vydejte se na dovolenou se slevou do Korutan

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Ferienhotel Alber
strava: Polopenze
od: 25.7. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 1.8. 2013
hotel: AT9560.120.2
od: 15.9. 2013
strava: Bez stravy
do: 22.9. 2013
délka pobytu: 8 dní